نهالستان پالیز گردو نهالستان پالیز گردو .

نهالستان پالیز گردو

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان طلایی ترین و منحصر به فردترین نوع گردوی ایرانی و یکی از بهترین انواع گردو در سطح جهان

عملکرد گردو

نهال گردو تویسرکان ، سمبل برترین نوع گردوی ایرانی است. همانند گلاب قمصر کاشان، این نوع گردو نیز، نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از دیگر نقاط جهان از با کیفیت ترین انواع گردو به حساب می آید. بازدهی نسبتا مناسب و طعم فوق العاده در کنار مواد مغذی بسیار غنی، از این گردو ، یکی از برترین انواع اقلام گردو را در سراسر جهان ساخته است.

 

نهال گردو تویسرکان ، در عین داشتن تمامی صفات بر شمرده شده، از انواع تجاری گردو نیست

خصوصیات نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان ، در عین داشتن تمامی صفات بر شمرده شده، از انواع تجاری گردو نیست . یکی از دلایل اصلی این موضوع باردهی نسبتا کم این رقم در مقایسه با دیگر اقلام گردو ، است. البته، با ورود نمونه ی اصلاح شده ی نهال گردو تویسرکان ، این مشکل تا حد بسیار زیادی مرتفع شده است و در حال حاضر، ایران پس از آمریکا ، دومین صادرکننده ی بزرگ گردو در جهان به حساب می آید.

مشخصات گردو

 

اصلی ترین مشخصه ی بسیار خاص گردوی تویسرکان را می توان در مزه ی بسیار خاص و فوق العاده ی آن دید

اصلی ترین مشخصه ی بسیار خاص گردوی تویسرکان را می توان در مزه ی بسیار خاص و فوق العاده ی آن دید. اما سرشار بودن نهال گردو تویسرکان از املاح بسیار مغذی، و فوق العاده موثر همچون پتاسیم، منگنز، فسفر و مقدار معتنابهی ویتامین سی به این گردو، کیفیتی بی نظیر بخشیده است و نام این گردو در بسیاری از نقاط جهان، به عنوان برترین نوع گردو، بسیار پر آوازه است.

ارتفاع نهال گردو

نهال گردو تویسرکان ، بین 1 تا 2 متر است و نهالستان مدرن مهندس قاسمی، بهترین و با کیفیت ترین نوع این نهال را در بسته بندی های گلدانی، پلاستیکی و ... با بهترین کیفیت، در اقصی نقاط کشور ، به دست شما خواهد رساند.

میزان باردهی گردو

میزان باردهی نهال گردو تویسرکان و درخت آن ، همانطور که عنوان شد در حد تجاری نیست و به طور متوسط، این نوع گردو در هر هکتار یک و نیم تن باردهی را، بیشتر دارا نمی باشد.

 نحوه کاشت، داشت، نهال گردو

خصوصیت کوهستانی تویسرکان، بسیاری از موارد لازم برای کاشت گردو را ، به صورت خدادادی مهیا نموده است. اما بهترین نحوه کاشت نهال گردو تویسرکان ، قرار دادن آن در عمق حدودا نیم متری تا هفتاد و پنج سانتیمتری دامنه های شیبدار است. مناسب ترین زمان کاشت نهال، در اوایل بهار است.

این قلم از جمله ارقام بسیار آسیب پذیر گردو است؛ و به دلیل زود گل بودن بسیار مستعد سرمازدگی میوه و درخت است. ایده آل ترین نوع نگهداری و داشت نهال گردو تویسرکان ، حفاظت آن در برابر سرما و گرمای زیاد است .

خصوصیات درخت گردو

 

درخت گردوی تویسرکان، یکی از بهترین انواع درختان گردو است

درخت گردوی تویسرکان، یکی از بهترین انواع درختان گردو است. این درخت در آب و هوای خاص و بسیار معتدل تویسرکان و فراوانی آب این خطه، آنقدر قدرتمند و پرنشاط است که در بدو ورود هر گردشگری به تویسرکان، بیننده را از زیبایی، صلابت و ارتفاع خود متحیر می سازد.

 به همین علت، وزارت کشاورزی، طی دو سه سال اخیر بانک پیوندک گردو و نمونه ی اصلاح شده ی نهال گردو تویسرکان را، در این شهر دایر نموده است و این موضوع نیاز کشور به پیوندک را؛ تا حد بسیار زیادی مرتفع نموده است. البته نمونه ی اصلاح شده، بسیار پر بارتر است و تقریبا در هر هکتار چهار تن گردو را به راحتی تامین می نماید.

 ارتفاع درخت گردو

نمونه ی بالغ نهال گردو تویسرکان و درخت تویسرکان ، ارتفاعی 20 متری را به راحتی ایجاد می نماید. البته در موارد زیادی ارتفاع این درخت از این حد نیز، فراتر می رود.

میزان باردهی درخت گردو

میزان باردهی نهال گردو تویسرکان و درخت آن به طور متوسط پس از به بلوغ رسیدن ، یک و نیم تن گردو در هر هکتار است. البته باید توجه داشت که این رقم کمی دیر بازده است و در ابتدا نیز، رشد کمی دارد اما در حدود 3 سالگی یا کمی بیشتر از عمر نهال گردو تویسرکان ، سرعت رشد و باردهی آن به طور قابل ملاحظه ای بیشتر می شود.

 عملکرد درخت گردو

 

درخت گردو تویسرکان، علیرغم دارا بودن خصوصیت های بسیار خاص و منحصر به فرد، نیازمند نگهداری بسیار زیاد و همچنین، آب زیاد است

درخت گردو تویسرکان، علیرغم دارا بودن خصوصیت های بسیار خاص و منحصر به فرد، نیازمند نگهداری بسیار زیاد و همچنین، آب زیاد است. پس در انتخاب نهال گردو تویسرکان، این موارد را حتما مورد توجه قرار دهید. اما راندمان درخت گردو تویسرکان، در نوع خود بی نظیر است و میزان امگا 3 موجود در این رقم، حتی از ماهی و تخم مرغ نیز بیشتر است.

 مشخصات درخت گردو

نهال گردو تویسرکان و درخت آن را می توان طلایی ترین رقم گردو دانست. ارتفاع زیاد و سایه اندازی مناسب و عرض بسیار زیاد این درخت، از خصوصیات بارز نهال گردو تویسرکان ، است.

عملکرد نهال گردو

عملکرد و راندمان نهال گردو تویسرکان ، در مقایسه با اقلامی مانند چندلر، فرنور یا برخی دیگر از انواع گردو چندان ، قابل رقابت نیست و این نهال بیشتر به کار باغداری می آید و بهره گیری از آن جهت موارد تجاری، با توجه به بازده نه چندان زیاد آن، مناسب نیست.

فاصله نهال گردو تویسرکان :

نهال گردو تویسرکان ، در اوج بلوغ خود گاها تا ده متر عرض پیدا می کند، اما به طور متوسط فاصله مابین درختان را باید، بین 7 تا 8 متر در نظر گرفت. نکته بسیار پر اهمیت، هرس نمودن درخت در هنگام خواب زمستانی است که می بایست حتما، پس از برگ ریزی آن انجام گیرد.

قیمت نهال گردو

برای اطلاع از به روز ترین قیمت نهال گردو تویسرکان ، می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید یا با روابط عمومی شرکت معتبر بزرگ و بسیار مشهور نهالستان مهندس آرمین قاسمی؛ ارتباط برقرار کنید و علاوه بر آگاهی از، آخرین قیمت این نهال از مشاوره ی کارشناسان زبده ی ما نیز بهره مند شوید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۶:۰۱ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)