نهالستان پالیز گردو نهالستان پالیز گردو .

نهالستان پالیز گردو

نهال گردو اصلاح شده

نهال گردو اصلاح شده

نهالستان مهندس سعید قاسمی بزرگ ترین پرورش دهنده انواع نهال گردو اصلاح شده در شمال غرب کشور

عملکرد گردو

انواع نهال پیوندی گردو یا نهال گردو اصلاح شده ، انواعی از این میوه ی پر طرفدار و بسیار مغذی هستند که، جهت تسهیل در برداشت، باردهی بیشتر، باردهی تجاری سریع، میزان باردهی درخت گردو و ... از طریق پیوند ژنوتیپ های متفاوت گردو با یکدیگر ، به انواع نهال گردو اصلاح شده مبدل گردیده اند. کارایی و عملکرد این نوع گردو، به مراتب بیشتر و بهتر از رقم های طبیعی آنها است، به طور مثال در برخی از ژنوتیپ ها اصلاح گردو ، سبب باردهی 2 برابر یا بیشتر درخت خواهد شد.

خصوصیات نهال گردو اصلاح شده

ارقام و انواع نهال گردو اصلاح شده ، تنوع بسیار زیادی دارد. در نهالستان کم نظیر و بسیار پیشرفته ی مهندس سعید قاسمی بیش از 20 نوع، اقلام گوناگون این نوع نهال، موجود است و اضافه بر این هر نوع نهال گردو اصلاح شده دیگر به، درخواست مشتریان به هر میزان قابل تهیه است. از این رو هر یک از این ارقام دارای خصوصیات متفاوتی است، که هر یک از آنها را به تناسب اقلیم و خواست باغداران و کشاورزان با یکدیگر متمایز می نماید.

مشخصات گردو

از اصلی ترین مشخصات نهال گردو اصلاح شده ، می توان به اصلاح آنها در راستای مقاوم نمودن آنان در برابر عوامل جوی متفاوت؛ مانند سرما یا گرمای بیش از حد، باردهی و بسیاری موارد دیگر، قوی تر می نماید.

ارتفاع نهال گردو

اصلاح نهال گردو های گوناگون، که در آزمایشگاه های مجهز نهالستان مهندس سعید قاسمی ( نهالستان پالیز ) صورت می گیرد، به نوعی انجام می گیرد که در صورت دارا بودن ارتفاع زیاد و صعوبت در برداشت محصول و یا عکس این مورد، به گونه ای انجام می گیرد، که نهال گردو اصلاح شده این صعوبت را نداشته باشد و ارتفاع نهال گردو اصلاح شده ، به گونه ای باشد؛ که به راحتی بتوان برداشت میوه ها را انجام داد.

میزان باردهی گردو

میزان باردهی گردو، ارتباط مستقیم با نوع رقم گردوی کشت شده دارد. البته نهال گردو اصلاح شده ارقام متفاوت، تاثیر بسیار زیادی در میزان باردهی انواع نهال گردو اصلاح شده دارد، اما این موضوع در تناسب با خصوصیات اولیه ی باردهی آن رقم دارد. به طور مثال در رقم گردوی تویسرکانی که یکی از مرغوب ترین گردو های ایران و در نوع خود در میان تمام انواع گردو ها را داراست، باردهی اولیه و طبیعی چندان زیاد نیست، اما با اصلاح این رقم، می توان به باردهی در حد تجاری دست یافت.

 نحوه کاشت ،داشت، خرید نهال گردو

هر یک از انواع نهال گردو اصلاح شده ، خصوصیات نحوه کاشت خود را داراست که به راحتی می توانید با مراجعه به وب سایت نهالستان، از این ویژگی ها مطلع شوید.

اما در مورد داشت و نگهداری انواع نهال گردو اصلاح شده ، به طور کلی دمای محیط اهمیت دارد و باید هر چه بیشتر تلاش نمود که نمونه ای از نهال گردو اصلاح شده تهیه گردد، که با آب و هوای اقلیم شما همخوانی داشته باشد. سایر موارد در مورد هر یک از ارقام نهال گردو اصلاح شده را می توانید، از طریق مشاوره با کارشناسان خبره ی ما در نهالستان پالیز ، مطلع شوید.

 

از خاص ترین ویژگی های درخت و نهال گردو اصلاح شده ، توانمند نمودن آنها در برابر سرما و گرما ، مثل دیر گل دادن درخت بر شمرد

خصوصیات درخت گردو

از خاص ترین ویژگی های درخت و نهال گردو اصلاح شده ، توانمند نمودن آنها در برابر سرما و گرما ، مثل دیر گل دادن درخت بر شمرد. اما به طور کلی هر یک از ارقام نهال گردو اصلاح شده ، دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشد.

عملکرد نهال گردو

عملکرد نهال گردو اصلاح شده ، با توجه به توانایی ها و ضعف های ارقام متفاوت گردو، بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ؛ نهال اصلاح شده ی گردو پدرو، بسیار توانمند تر از نمونه ی معمول و اصلاح نشده آن می باشد. در نهال گردو اصلاح شده خوشه ای اسراییلی، می توان شاهد مقاومت بسیار بالاتر نهال و درخت در برابر سرما و همچنین میزان باردهی بسیار بالاتر این نوع گردو بود.

قیمت نهال گردو

 برای اطلاع از به روز ترین قیمت خرید نهال گردو فرنور، می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید یا با روابط عمومی شرکت معتبر بزرگ و بسیار مشهور نهالستان مهندس سعید قاسمی؛ ارتباط برقرار کنید و علاوه بر آگاهی از، آخرین قیمت این نهال از مشاوره ی کارشناسان زبده ی ما نیز بهره مند شوید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۳۲ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)