نهالستان پالیز گردو نهالستان پالیز گردو .

نهالستان پالیز گردو

نهال گردو زود بازده

نهال گردو زود بازده

نهال گردو خوشه ای انگور زود بارده از نهالهای پرفروشی در بازار می باشد. بسیاری از باغبانان همواره به دنبال محصولی با کیفیت مناسب و همچنین زود بارده هستند. با در نظر گرفتن عملکرد گردو در این نهال گردو خوشه ای انگور زود بارده بسیار مورد توجه خواهد بود. این نهال از جمله نهال هایی می باشد که اغلب باغها از آن استفاده خواهند نمود. به نوعی می توان گفت که غریب به 70 درصد از عموم باغداران تمایل به استفاده از این نهال با توجه به خصوصیات گردو در آن خواهند داشت. به دلیل برخورداری این نهال گردو از طعم بسیار مناسب و مغزی و همچنین رنگ روشن از ارقام بسیار زیادی در باغ ها برخوردار خواهند بود. مشخصات گردو در این نهال ها نشانگر رشد مطلوب و مناسب آنها خواهد بود. زود بارده بودن این محصول همیشه سبب مورد توجه قرار گرفتن آن بوده است. به دلیل اینکه در کشور ما از آب و هوای بسیار گوناگونی برخوردار هستیم ، می توانیم از انواع این نهال ها با توجه به رشد مطلوب آنها و همچنین نحوه ای کاشت ، داشت ، گردوبهره مند شویم . اما در این راستا باید اطلاعات کاملی را نسبت به نهال گردو کسب نماییم.

خصوصیات برتر نهال گردو خوشه ای انگور زود بارده :

همانطور که از نام این نهال مشخص می باشد ، به دلیل برخورداری از تعداد بسیار زیاد میوه بر روی یک خوشه ، آن را به مانند خوشه ی انگور تعبیر نموده اند. این نوع از نهال ها دارای خصوصیاتی مانند زود بارده بودن هستند. به این منظور که در برخی از مواقع در گلدانها نیز ممکن است این نهال ها به بار بنشینند. اگر این نهال در مکان مناسبی از نظر آب و هوایی قرار نگیرد حتما به رشد مطلوبی نخواهد رسید. ارتفاع نهال گردو در میزان باردهی گردو همیشه بسیار تاثیرگذار بوده است. از دیگر خصوصیات درخت گردو خوشه ای انگور زود بارده ، میزان آبدهی و همچنین کود دهی مناسب آنها خواهد بود. غرقابی نمودن ریشه ی این نهال ها موجب فلج شدن ریشه می گردد . این موضوع سبب می شود که نهال شما رشد مطلوب و همچنین بار مناسبی را در پی نداشته باشد. استفاده از فاصله ی مناسب در نحوه کاشت ،داشت ، خرید نهال گردو سبب می گردد که نهال شما از مکان بسیار مناسبی برای رشد برخوردار گردد. رشد ریشه می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی محصول ارائه شده داشته باشد. ارتفاع درخت گردو در این نهال ها اغلب یک متر خواهد بود. این خصوصیات درخت گردو خوشه ای سبب می شود که افراد به راحتی برای چیدن این محصول اقدام نمایند. میزان باردهی درخت گردو در این نمونه از نهالها بسیار پربار خواهد بود. گردوهایی با شکل بیضی و مغزهایی پر و خوشمزه بازار فروش گردو را در این محصول بسیار گرم نموده اند.

عملکرد درخت گردو خوشه ای انگور زود بارده :

همانطور که ذکر شد این درخت گردو دارای عملکرد زود بارده ای می باشد. به دلیل برخورداری این محصول از مقاومت بالا در برابر سرما می تواند در نواحی سردسیر و مرطوب به راحتی به رشد و عملکرد مطلوب خود ادامه دهد. شما می توانید در هر خوشه ی جانبی این نهال گردو شاهد 5 الی 25 عدد گردوی بسیار خوشمزه و مقوی باشید. عملکرد این درخت گردو در گلدهی طولانی تر از برخی نمونه های نهال گردو خواهد بود . این محصول دارای پوست کاغذی می باشد. همین موضوع بر کیفیت محصول خواهد افزود. قیمت درخت گردو یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید درخت گردو خواهد بود. شما با مراجعه به سایت معتبر ما می توانید شاهد شگفت انگیزترین قیمت نهال گردو باشید. با در نظر گرفتن المان های بسیار خاصی در انتخاب نهال گردو مانند :خصوصیات درخت گردو ، ارتفاع درخت گردو ، مشخصات نهال گردو ، نحوه ای میزان باردهی نهال گردو ، قیمت نهال گردو ، فواصل کاشت نهال گردو و بسیاری از موارد دیگر ، می توانید بهترین محصول را خریداری نمایید. امروزه با ورود بسیاری از نهال ها به بازار خرید و فروش نهال ها ، شما می توانید در کمترین زمان از محصول خود بهره مند شوید. برخی از این نهال ها تحمل دمای متفاوتی را در بر دارند که با توجه به آب و هوای هر منطقه می توان نهال مناسب را انتخاب و مورد استفاده قرار داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۶:۱۱ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)

نهال گردو سردسیری

نهال گردو سردسیری

گردو مانند هر محصول دیگری در انواع مختلف وجود دارد، که هر کدام از آنها متناسب با اقلیم و شرایط جغرافیایی خاصی رشد می یابند و مورد پرورش قرار می گیرند. یکی از مهمترین انواع نهال گردو، نهال گردوی مقاوم به سرما می باشد، که بیشتر در استانهای سردسیر و مناطق با دمای بسیار پایین کشت می شود. خرید نهال گردو مقاوم به سرما نیز بیشتر در همین مناطق سردسیر انجام می شود و آنها برای خرید نهال گردو با هم رقابت جالبی دارند. یکی از مسائلی که در خرید نهال گردوی مقاوم به سرما از اهمیت بالایی برخوردار است ، قیمت نهال گردو می باشد. عوامل مختلفی در تعیین قیمت گردو مقاوم به سرما نقش دارند. یکی از عواملی که در تعیین قیمت نهال گردو مقاوم به سرما و میزان فروش نهال گردو نقش دارد، نحوه ای میزان باردهی نهال گردو می باشد . همچنین مقاوم بودن آن نسبت به سرما و عملکرد نهال گردو در قیمت گذاری آن مهم است. ظرفیت باردهی نهال گردو مقاوم به سرما بسیار بالا می باشد و حداقل ۶۰ درصد بیشتر از دیگر انواع نهال گردو است. یکی دیگر از ویژگی های نهال گردو مقاوم به سرما نحوه کاشت گردو می باشد که آن را می توان به شکل پرچین در باغ کاشت. میوه نهال گردوی مقاوم به سرما گرد و دارای پوستی کاملاً متصل و خشبی است و اندازه ای در حدود ۳۲ میلی متر دارد. البته نهال گردوی مقاوم به سرما نسبت به دمای پایین تابستان نیز می تواند مناسب باشد زیرا موجب می شود تا میوه ها به اندازه کافی پر شوند.

چرا باید نسبت به خرید نهال گردو مقاوم به سرما اقدام کنیم؟

عوامل متعددی وجود دارند که ما را نسبت به خرید نهال گردو مقاوم به سرما علاقه مند می‌کنند. این عوامل بیشتر مربوط به خصوصیات نهال گردوی مقاوم به سرما می باشد. همانطور که از اسم این نهال مشخص است، این نهال در مناطق سردسیر مقاومت زیاد در برابر سرما و آفت دارد و به خوبی می تواند رشد کند. دیگر ویژگی مهمی که باعث می شود تا ما نسبت به خرید نهال گردوی مقاوم به سرما اقدام کنیم، ارتفاع نهال گردو آن می باشد. همچنین میزان رطوبت در این مسئله که نهال گردو مقاوم به سرما مناسب منطقه ما باشد، اهمیت زیادی دارد. نوع خاک، عامل دیگری است که در خرید نهال گردو چندلر مقاوم به سرما، نقش مهمی ایفا می کند. شاید جالب باشد که بدانید نهال گردو مقاوم در برابر سرما و میوه آن، در صنعت نیز کاربرد دارد، به ویژه در صنعت مبلمان و چوب می توان از آن استفاده کرد. همچنین خرید نهال گردوی مقاوم به سرما، از نظر طعمی که میوه آن دارد، می تواند نسبت به سایر گروه ها مناسب تر باشد. همچنین فواصل کاشت نهال گردو می تواند در خرید ما موثر باشد.

خرید نهال گردو مقاوم به سرما

عرضه و فروش نهال گردو مقاوم به سرما در سراسر کشور
خوب، حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید چگونه می توان نهال گردو مقاوم به سرما را خریداری کرد و چه مراکزی نسبت به عرضه و فروش آن اقدام می‌کنند. مراکز بسیاری وجود دارند که نسبت به عرضه و فروش نهال گردو مقاوم به سرما اقدام می کنند. اما شما در خرید نهال گردو مقاوم به سرما باید نکات مختلف را رعایت کنید تا خرید مطمئن و خوبی داشته باشید. اولین نکته ای که باید در این زمینه نسبت به آن دقت داشته باشید ،خرید نهال گردوی مقاوم به سرما ازمراکزی است، که مطمئن باشند و نهال سالمی در اختیار شما قرار دهند. همچنین قیمت نهال گردو مقاوم به سرما در این مراکز باید مناسب باشد، تا شما بتوانید نسبت به خرید آن اقدام کنید و هزینه اضافه پرداخت نکنید. اما چگونه می توان این مراکز را پیدا کرد؟
ما یک  پیشنهاد ویژه برای شما داریم که کار شما را آسان می کند. شما می توانید با خرید نهال گردو مقاوم به سرما از فروشگاه ما هم، نهالی سالم در اختیار داشته باشید و هم قیمت کم و مناسبی برای آن پرداخت کنید. این موقعیت، فرصت مناسبی است که در اختیار شما قرار داده شده است ،پس از آن استفاده کنید و از کیفیت نهال های ما شگفت زده شوید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۵:۲۱ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)

نهال گردو کانادایی ، یکی از ارقام بسیار مقاوم در برابر سرما

نهال گردو کانادایی ، یکی از ارقام بسیار مقاوم در برابر سرما

عملکرد گردو

عملکرد نهال گردو کانادایی ، یکی از برترین عملکردها در میان دیگر انواع و اقلام گرو، در آب و هوای سرد است. این نوع گردو، یکی از منحصر به فرد ترین قلم های گردو است، که علیرغم دارا بودن کیفیت بسیار بالای مغز گردو، توانایی فوق العاده ای در برابر سرما دارد. 

خصوصیات نهال گردو کانادایی

عملکرد نهال گردو کانادایی ، یکی از برترین عملکردها در میان دیگر انواع و اقلام گرو، در آب و هوای سرد است

از خصوصیات این نوع نهال گردو می توان به زود بارده بوده بودن و مقاومت بالا در برابر سرما اشاره نمود. نهال گردو کانادایی ، از انواع ارقام طبیعی گردو می باشد که از پیوند عناصر و جزئیات مثبت کلون های آمریکای شمالی به دست آمده است . از خصوصیات ظاهری نهال گردوی کانادایی می توان به قد نیمه افراشته ی این نهال اشاره نمود که با گذشت زمان و تبدیل شدن به درخت ، این رقم کمی کج به نظر می رسد.

مشخصات گردو

نهال گردو کانادایی ، یکی از مرغوب ترین گردو ها را در میان ارقام دیگر گردو دارا است. مغز این نوع گردو درشت و تقربیا دارای رنگی کهربایی و روشن است. به طور متوسط ، مغز این نوع گردو ، 9 گرم از حدود 16 گرم کل وزن گردو با پوست را شامل می گردد.

ارتفاع نهال گردو

ارتفاع نهال گردو کانادایی ، از حدود نود سانتی متر تا حدود یک متر و هفتاد سانتی متر، بسته به میزان عمر نهال، متغیر است. با توجه به رشد بهتر نهال گردو کانادایی ، در مناطق سرد ( به شرط آنکه از آخرین یخبندان سال مدتی گذشته باشد)، کاشت آن در مناطق شیب دار و کوهستانی یا زمین های هموار، ارتفاع نهال می تواند متغیر باشد.

میزان باردهی گردو

میزان باردهی نهال گردو کانادایی ، در سنین کم طبیعتا کم است

میزان باردهی نهال گردو کانادایی ، در سنین کم طبیعتا کم است و در این دوران می بایست بیشترین توجه، بر روی نگهداری درست آن انجام بگیرد. اما این قلم، بسیار زود بازده است و در مواردی از همان سنین اولیه شروع به باردهی، هر چند کم؛ می نماید. اما از حدود 3 تا 5 سالگی می توان انتظار بازدهی حدود 25 تا 30 کیلوگرم از هر درخت را داشت و از سن 10 سالگی به بعد که نهال گردو کانادایی ، به بلوغ می رسد، به طور متوسط انتظار باردهی بین 65 تا 70 کیلوگرم دور از انتظار نیست و هر چه سن درخت بالاتر می رود، میزان باردهی آن نیز تا حد مشخصی بیشتر می شود.

 نحوه کاشت ،داشت، نهال گردو

کاشت نهال گردو کانادایی ، می بایست با احتساب ارتفاع ریشه آن در حدود 0.5 متری تا 0.75 متری انجام گردد

کاشت نهال گردو کانادایی ، می بایست با احتساب ارتفاع ریشه آن در حدود 0.5 متری تا 0.75 متری انجام گردد. نکته مهم پس از کاشت این است که حتما پس از کاشته شدن آن، از کودهای ارگانیک حیوانی برای تقویت نهال بهره گرفت.

خصوصیات درخت گردو

از بارزترین خصوصیت های درخت گردو کانادایی ، کمی تمایل این درخت به سمت راست یا چپ است و به طور طبیعی، به صورت کاملا عمودی رشد نمی کند. برای رشد عمودی نهال گردو کانادایی ، می توان از تکیه گاه های چوبی به ارتفاع درخت یا نهال بهره برد. اگر این کار از دوران کم سن و سال بودن و در کل نهال گردو کانادایی صورت گیرد، میزان غیر عمود بودن آن، به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

 ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درخت گردو کانادایی ، بسته به نوع اقلیم و محل کاشت و همچنین آبیاری منظم آن دارد. این رقم ارتفاعی بین 10 تا 14 متر را ، می تواند با در بر داشتن وزن میوه ی خود تجربه نماید.

میزان باردهی درخت گردو

همان گونه که عنوان شد از نهال گردو کانادایی ، تا حدود ده سالگی نباید انتظار باردهی در سطح تجاری را داشت ؛ اما از این سن به بعد می توان انتظار داشت که در هر هکتار بین 6 تا 7 تن گردی مرغوب را ، بارهی داشته باشد.

 عملکرد درخت گردو

عملکرد نهال گردو کانادایی و همچنین درخت آن، قدرت رویشی متوسط رو به بالایی دارد . از خصوصیات بسیار مثبت این رقم، بسیار دیرگل بودن آن در مناطق سرد سیر است؛ که سبب عدم سرمازدگی شکوفه های نورس می شود. نوع تشکیل جوانه های محصول این درخت به طور متوسط 75 درصد در ساقه های اصلی و جانبی است که راندمان ، خوبی برای آن رقم زده است.

 مشخصات درخت گردو

درخت گردو کانادایی ، از دسته ارقامی از گردو است که مقاومتی بسیار بالا در میان دیگر ژنوتیپ های گردو ، در برابر سرما و یخ زدگی دارد. زمان گلدهی این رقم، در انتهای اسفند و اوایل فروردین است و زمان برداشت محصول آن، طی ماه شهریور است.

عملکرد نهال گردو

باید تلاش کرد تا حد ممکن آن را در برابر یخ زدگی مصون نگه داشت

نهال گردو کانادایی ، راندمان بسیار خوبی در برابر سرما دارد اما محافظت از آن در این دوره از سرمای بسیار شدید الزامی است و باید تلاش کرد تا حد ممکن آن را در برابر یخ زدگی مصون نگه داشت.

فاصله نهال گردو کانادایی :

حداقل فاصله نهال گردو کانادایی ، در زمین های شیبدار 5 در 5 متر و در زمین های هموار 7 در 7 متر می باشد.

قیمت نهال گردو

برای اطلاع از به روز ترین قیمت خرید نهال گردو چندلر ، می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید یا با روابط عمومی شرکت معتبر بزرگ و بسیار مشهور نهالستان مهندس سعید قاسمی؛ ارتباط برقرار کنید و علاوه بر آگاهی از، آخرین قیمت این نهال از مشاوره ی کارشناسان زبده ی ما نیز بهره مند شوید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۴:۰۳ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور، گردویی با پوستی گاغذی و از بهترین انواع فعلی گردو در جهان

خصوصیات نهال گردو فرنور:

 

نهال گردو فرنور ، نهالی است پیوندی که اولین بار در کشور فرانسه تولید شد و عمر زیادی از پیدایش آن نمی گذرد

نهال گردو فرنور ، نهالی است پیوندی که اولین بار در کشور فرانسه تولید شد و عمر زیادی از پیدایش آن نمی گذرد.این نوع نهال از بهترین انواع اقلام گردو است. مزیت ها و ویژگی های بسیار خوبی؛ مانند شکوفه دادن به موقع نهال گردو فرنور، باردهی بالا، و میزان مقاومت بسیار خوب آن در برابر عوامل جانبی مانند باد و سرمای زیاد، بزرگ بودن گردوها و کیفیت بسیار خوب و پوست نازک و کاغذی، مغزهای بسیار درشت و با رنگ روشن که به رو به سفیدی می زند، و برداشت آسان و انبار راحت آن ، از برجسته ترین خصیصه های این نوع نهال گردو است .

به طور معمول در هر هکتار می توان 1 تن از این محصول را در سن 2 تا 3 سالگی و 5.4 تن در زمان بلوغ درخت، را استحصال نمود. بهتر است این نوع گردو بر اساس دستورالعمل های بررسی شده در، ارتفاع بالای 1000 تا 3000 متر بالاتر از سطح دریا ، کاشته شود . در ادامه این مطلب به بررسی مشخصات متفاوت درخت و نهال گردو فرنور خواهیم پرداخت :

ارتفاع نهال گردو فرنور:

در مورد ارتفاع نهال گردو فرنور، باید گفت بهتر است نهال گردو فرنور را هنگامی تهیه نمود که میان 50 تا 80 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. میزان ارتفاع نهایی آن با توجه به اقلیم و نوع خاک هر کشور، متفاوت است. اما به طور میانگین ارتفاع درخت بالغ آن، تا 6 متر نیز به ثبت رسیده است . نهال گردو فرنور ، به صورت نیمه عمودی رشد می کند.

میزان باردهی گردو:

همان گونه که در ابتدای مطلب عنوان شد ، میزان باردهی نهال گردو فرنور ، تا سن سه سالگی حدود 1 تن است و در بلوغ کامل آن، می توان به برداشت حدود 6 تن هم امیدوار بود.

زمان باردهی نهال گردو فرنور بسیار کم است و در صورت نگهداری مناسب و کاشت آن در مناطق استاندارد، در یک و دو سالگی شروع به باردهی می کند. اما بهتر است تا، رسیدن درخت به عمر 4 سالگی از زیاد به استحصال محصول از درخت چشم نداشت و بیشتر به فکر قدرت بخشی و پخش کود و نگهداری مناسب بود.

 اما پس از 4 سال ، می توان انتظار بهترین باردهی ها را از این گونه گردو داشت. برداشت محصول در این سن، می تواند منجر به باردهی بالاتر آن در دراز مدت و همچنین رشد و قدرتمندتر شدن تنه درخت ، گردد و به رشد بسیار خوب آن ، کمک شایانی می نماید. 

نحوه کاشت و فواصل کاشت ،داشت، و برداشت نهال گردو:

نحوه کاشت:

بهترین زمان کاشت این درخت، در ماه های دی و بهمن است . البته این موضوع به شروع فصل سرد در هر اقلیمی برای کاشت نهال گردو فرنور وابسته است.

فواصل کاشت نهال گردو:

 

تجربه نشان داده است که بهترین فاصله ی کاشت نهال گردو فرنور ، نسبت به دیگر درختان 5 در 5 در 7 متر است . این طرح درختان را، در کمترین و بهینه ترین حالت از یکدیگر قرار می دهد . البته می بایست یک گرده افشان فرنت را به ازای هر 10 درخت در میان درختان، کاشت تا هم از اثرات مثبت آن بهره برد و هم ، با توجه به نوع این درخت ، میزان گرده افشانی و در نهایت باردهی درخت را تا حد ممکن بالا برد. به یاد داشته باشید که این گرده افشان می بایست در بخش اصلی و ردیف درختان کاشته شود.

داشت :

در مورد نگهداری این درخت نیز بهتر است ، برای هر یک از انواع نهال گردو فرنور، کود بسیار با کیفیت ، در 2 مقطع از سال مورد استفاده قرار گیرد و با استفاده از پوست خشک شده ی باردهی اولیه درخت در سنین پایین نهال گردو فرنور، می توان کود طبیعی برای رشد بسیار خوب درخت تهیه نمود .

 به یاد داشته باشید که در هنگام کود ریزی این عمل باید از فاصله ی دور انجام گیرد و بهتر است مانند یک حلقه به دور نهال گردو فرنور ، چیدمان شود که می تواند از هدر رفت آب نیز، جلوگیری کند. بهتر است کودریزی به صورت لایه ای انجام گیرد و یک لایه کود حیوانی و یک لایه پوست خشک شده ی گردو ، بر روی هم قرار گیرند.میزان آب مورد نیاز برای نگهداری ، 20 لیتر در هر بیست روز است.

برداشت نهال گردو:

 

زمان برداشت محصول نهال گردو فرنور یا درخت فرنور، در دو هفته ی پایانی شهریور است.

زمان برداشت محصول نهال گردو فرنور یا درخت فرنور، در دو هفته ی پایانی شهریور است. 

خصوصیات و مشخصات نهال گردو :

خصوصیات درخت گردو:

از خصوصیات بسیار منحصر به فرد نهال گردو فرنور یا درخت بالغ آن، درصد بالای باردهی در ساقه های فرعی  است که به حدود 50 درصد هر ساقه نیز می رسد.

از دیگر خصوصیات نهال گردو فرنور، دسته بندی آن به چهار نوع با چربی متفاوت است . این محصول در طبقه بندی 1 تا 4 دسته بندی می گردد که چربی دسته اول حدود 12 درصد مغز گردو، در دسته دوم میزان آن به 20 درصد ، دسته سوم دارای 49 درصد و در نهایت در دسته چهارم مغز گردو حداقل 51 و حداکثر 57 درصد چربی دارد.

اندازه گردو با پوسته : بین 40 تا 42 میلی متر

از مشخصات بسیار منحصر به فرد نهال گردو فرنور می توان به صورت خلاصه به مطالب زیر اشاره نمود:

اندازه گردو با پوسته : بین 40 تا 42 میلی متر

وزن پوست : 13 گرم

میانگین وزن مغز گردو : بین 7 تا 9 گرم

مشخصات نهال گردو:

نهال گردو فرنور و درخت بالغ آن ، دارای یکی از برترین گردو ها هستند. پوست این نوع گردو به شدت نازک است و دارای پوست کاغذی است. طعم آن بسیار شیرین و عالی است و به همین علت یکی از گران ترین انواع گردو در آجیل های مختلف یا به صورت جداگانه است.

مشخصه ی دیگر محصول نهال گردو فرنور یا درخت بالغ آن، که تاثیر بالایی در قیمت گذاری دارد، دارا بودن مغزی بسیار روشن است که در مواردی بسیار به سفیدی، نزدیک هستند . لیکن هر چه این رنگ روشن تر باشد نشان از بالاتر بودن کیفیت گردو و به تبع آن قیمت بالاتر گردو است.

نهال گردو فرنور دارای نوعی از مغز گردوست که با طعمی بسیار شیرین و پر مغز از معدود گردو های پوست کاغذی دارای کیفیت بسیار بالاست که علیرغم تابش نور آفتاب مستقیم و ضخامت کم پوست گردو ، قادر به حفظ روشنیِ زرد بسیار مایل به سفید و کیفیت بالا و ظاهر بسیار لوکس این گردو نسبت به اقلام دیگری از قبیل فراکت، فرنت، چندلر و دیگر انواع نهال گردو است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۸:۴۷ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان طلایی ترین و منحصر به فردترین نوع گردوی ایرانی و یکی از بهترین انواع گردو در سطح جهان

عملکرد گردو

نهال گردو تویسرکان ، سمبل برترین نوع گردوی ایرانی است. همانند گلاب قمصر کاشان، این نوع گردو نیز، نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از دیگر نقاط جهان از با کیفیت ترین انواع گردو به حساب می آید. بازدهی نسبتا مناسب و طعم فوق العاده در کنار مواد مغذی بسیار غنی، از این گردو ، یکی از برترین انواع اقلام گردو را در سراسر جهان ساخته است.

 

نهال گردو تویسرکان ، در عین داشتن تمامی صفات بر شمرده شده، از انواع تجاری گردو نیست

خصوصیات نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان ، در عین داشتن تمامی صفات بر شمرده شده، از انواع تجاری گردو نیست . یکی از دلایل اصلی این موضوع باردهی نسبتا کم این رقم در مقایسه با دیگر اقلام گردو ، است. البته، با ورود نمونه ی اصلاح شده ی نهال گردو تویسرکان ، این مشکل تا حد بسیار زیادی مرتفع شده است و در حال حاضر، ایران پس از آمریکا ، دومین صادرکننده ی بزرگ گردو در جهان به حساب می آید.

مشخصات گردو

 

اصلی ترین مشخصه ی بسیار خاص گردوی تویسرکان را می توان در مزه ی بسیار خاص و فوق العاده ی آن دید

اصلی ترین مشخصه ی بسیار خاص گردوی تویسرکان را می توان در مزه ی بسیار خاص و فوق العاده ی آن دید. اما سرشار بودن نهال گردو تویسرکان از املاح بسیار مغذی، و فوق العاده موثر همچون پتاسیم، منگنز، فسفر و مقدار معتنابهی ویتامین سی به این گردو، کیفیتی بی نظیر بخشیده است و نام این گردو در بسیاری از نقاط جهان، به عنوان برترین نوع گردو، بسیار پر آوازه است.

ارتفاع نهال گردو

نهال گردو تویسرکان ، بین 1 تا 2 متر است و نهالستان مدرن مهندس قاسمی، بهترین و با کیفیت ترین نوع این نهال را در بسته بندی های گلدانی، پلاستیکی و ... با بهترین کیفیت، در اقصی نقاط کشور ، به دست شما خواهد رساند.

میزان باردهی گردو

میزان باردهی نهال گردو تویسرکان و درخت آن ، همانطور که عنوان شد در حد تجاری نیست و به طور متوسط، این نوع گردو در هر هکتار یک و نیم تن باردهی را، بیشتر دارا نمی باشد.

 نحوه کاشت، داشت، نهال گردو

خصوصیت کوهستانی تویسرکان، بسیاری از موارد لازم برای کاشت گردو را ، به صورت خدادادی مهیا نموده است. اما بهترین نحوه کاشت نهال گردو تویسرکان ، قرار دادن آن در عمق حدودا نیم متری تا هفتاد و پنج سانتیمتری دامنه های شیبدار است. مناسب ترین زمان کاشت نهال، در اوایل بهار است.

این قلم از جمله ارقام بسیار آسیب پذیر گردو است؛ و به دلیل زود گل بودن بسیار مستعد سرمازدگی میوه و درخت است. ایده آل ترین نوع نگهداری و داشت نهال گردو تویسرکان ، حفاظت آن در برابر سرما و گرمای زیاد است .

خصوصیات درخت گردو

 

درخت گردوی تویسرکان، یکی از بهترین انواع درختان گردو است

درخت گردوی تویسرکان، یکی از بهترین انواع درختان گردو است. این درخت در آب و هوای خاص و بسیار معتدل تویسرکان و فراوانی آب این خطه، آنقدر قدرتمند و پرنشاط است که در بدو ورود هر گردشگری به تویسرکان، بیننده را از زیبایی، صلابت و ارتفاع خود متحیر می سازد.

 به همین علت، وزارت کشاورزی، طی دو سه سال اخیر بانک پیوندک گردو و نمونه ی اصلاح شده ی نهال گردو تویسرکان را، در این شهر دایر نموده است و این موضوع نیاز کشور به پیوندک را؛ تا حد بسیار زیادی مرتفع نموده است. البته نمونه ی اصلاح شده، بسیار پر بارتر است و تقریبا در هر هکتار چهار تن گردو را به راحتی تامین می نماید.

 ارتفاع درخت گردو

نمونه ی بالغ نهال گردو تویسرکان و درخت تویسرکان ، ارتفاعی 20 متری را به راحتی ایجاد می نماید. البته در موارد زیادی ارتفاع این درخت از این حد نیز، فراتر می رود.

میزان باردهی درخت گردو

میزان باردهی نهال گردو تویسرکان و درخت آن به طور متوسط پس از به بلوغ رسیدن ، یک و نیم تن گردو در هر هکتار است. البته باید توجه داشت که این رقم کمی دیر بازده است و در ابتدا نیز، رشد کمی دارد اما در حدود 3 سالگی یا کمی بیشتر از عمر نهال گردو تویسرکان ، سرعت رشد و باردهی آن به طور قابل ملاحظه ای بیشتر می شود.

 عملکرد درخت گردو

 

درخت گردو تویسرکان، علیرغم دارا بودن خصوصیت های بسیار خاص و منحصر به فرد، نیازمند نگهداری بسیار زیاد و همچنین، آب زیاد است

درخت گردو تویسرکان، علیرغم دارا بودن خصوصیت های بسیار خاص و منحصر به فرد، نیازمند نگهداری بسیار زیاد و همچنین، آب زیاد است. پس در انتخاب نهال گردو تویسرکان، این موارد را حتما مورد توجه قرار دهید. اما راندمان درخت گردو تویسرکان، در نوع خود بی نظیر است و میزان امگا 3 موجود در این رقم، حتی از ماهی و تخم مرغ نیز بیشتر است.

 مشخصات درخت گردو

نهال گردو تویسرکان و درخت آن را می توان طلایی ترین رقم گردو دانست. ارتفاع زیاد و سایه اندازی مناسب و عرض بسیار زیاد این درخت، از خصوصیات بارز نهال گردو تویسرکان ، است.

عملکرد نهال گردو

عملکرد و راندمان نهال گردو تویسرکان ، در مقایسه با اقلامی مانند چندلر، فرنور یا برخی دیگر از انواع گردو چندان ، قابل رقابت نیست و این نهال بیشتر به کار باغداری می آید و بهره گیری از آن جهت موارد تجاری، با توجه به بازده نه چندان زیاد آن، مناسب نیست.

فاصله نهال گردو تویسرکان :

نهال گردو تویسرکان ، در اوج بلوغ خود گاها تا ده متر عرض پیدا می کند، اما به طور متوسط فاصله مابین درختان را باید، بین 7 تا 8 متر در نظر گرفت. نکته بسیار پر اهمیت، هرس نمودن درخت در هنگام خواب زمستانی است که می بایست حتما، پس از برگ ریزی آن انجام گیرد.

قیمت نهال گردو

برای اطلاع از به روز ترین قیمت نهال گردو تویسرکان ، می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید یا با روابط عمومی شرکت معتبر بزرگ و بسیار مشهور نهالستان مهندس آرمین قاسمی؛ ارتباط برقرار کنید و علاوه بر آگاهی از، آخرین قیمت این نهال از مشاوره ی کارشناسان زبده ی ما نیز بهره مند شوید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۶:۰۱ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر، بهترین رقم گردوی ایران

نهال گردو چندلر، از بهترین اقلام گردو در کشور ایران می باشد که منشا اصلی زیستگاه و سازنده این رقم، کشور آمریکا بوده است. خرید و فروش نهال چندلر در مجموعه ای بسیار علمی و به روز نهالستان سعید قاسمی برگرفته از برترین فن آوری های علمی روز دنیا تولید، تکثیر و در اختیار باغداران گرامی قرار می گیرد. در ذیل به بررسی خصوصیات گیاهی این رقم نهال گردو چندلر می پردازیم.

 

خصوصیات نهال گردو چندلر:

نهال گردو چندلر یکی از ارقام گردوی پیوندی است، که برای اولین بار توسط اساتید دانشگاه کالفرنیا به دنیا معرفی گردید و در حال حاضر از ارقام بسیار پرطرفدار در کالفرنیا می باشد و در جهان توجه بسیار زیاد طرفداران را به خود  جلب کرده و شناخته شده است.

حال توجه شما را به ارزیابی خصوصیات رقم نهال گردو چندلر جلب می کنیم:

 

ارتفاع نهال گردو چندلر:

 میانگین رشد این گیاه تا ارتفاع 2.5 تا 3 متر در ایران تخمین زده شده است که با این میزان رشد عملکرد میوه دهی مناسبی را خواهد داشت. با توجه به محیط کاشت مناسب این رقم، چنانچه رسیدگی کافی از لحاط محیط رشد و مواد مغذی لازم در اختیار نهال قرار داده نشود رشد کمتری را خواهد داشت و سبب بروز اختلال و کاهش عملکرد از لحاظ کارایی و میوه دهی را ایجاد خواهد کرد.

 

میزان باردهی نهال گردو چندلر:

حداکثر عملکرد میوه در نهال گردو چندلر 6-7 تن در هکتار می باشد. که در حقیقت در سال های اولیه باردهی از هر اصله درخت گردو در طول یک سال تقریبا 5 تا 6 کیلوگرم میوه خشک برداشت خواهد شد و در درختان بالغ این باردهی تا حدود 30 الی 35 کیلوگرم هم خواهد رسید. شروع به محصول دهی و باردهی اقتصادی در رقم چندلر از سال پنجم آغاز می شود.

 

 

نکات مهم کاشت و فواصل کاشت، داشت، و برداشت نهال گردو چندلر:

با توجه به نیاز سرمایی این نهال که معادل 800 ساعت بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد در طی فصول پاییز و رمستان می باشد، نهال گردو چندلر را در گروه نهال های گردوی بسیار مقاوم به سرما دسته بندی می کنند. و از این بابت توصیه می شود که کاشت آن در فصول سرد، با توجه به ارتفاع نهال گردو لحاظ گردد. همچنین مناسبترین فاصله و ارتفاع از سطح دریا 400 الی 1200 متر ارزیابی شده است..

در مرحله داشت نهال گردو چندلر، مناسبترین فاصله کاشت در طی سالیان تحقیقات علمی برای این رقم نهال گردو 7*5 سانتی متر از یکدیگر پیشنهاد شده است. و باید این موضوع را در هنگام کاشت نهال گردو چندلر لحاط نمود که قدرت رشد درخت، متوسط به طور نیمه راست رشد می کند.

با رعایت این فواصل کاشت متعاقبا"، هر هکتار از باغات گردو 280 اصله نهال گردو چندلر را در خود جای خواهند داد. نکته دیگر درباره ی این رقم گردو در ارتباط با داشت یا نگهداری نهال گردو، این است که می بایست به ازای هر 20 نهال کاشته شده برای نگهداری و دور نگهداشتن آن، از آفات حداقل یک درخت جهت گرده افشانی در نظر گرفته شود. بدین منظور توصیه می گردد از رقم فرانکوت و یا فرانکت و همچنین گردوی RDM جهت گرده افشانی باغات گردو چندلر استفاد شود.

از نکات مهم دیگر در مراحل نگهداری از این نهال میزان آبیاری می باشد، که نیاز آبیاری آن 7000-1000 مترمکعب در هکتار است و بهتر است هر 7– 10 یک بار در سایه انداز این کار به صورت مداوم انجام پذیرد.

در مورد برداشت محصول از نهال گردو چندلر یا درخت بالغ، طبق تحقیقات ثابت گردیده است که هر اصله 10 کیلوگرمی در میزان 280 اصله در هکتار، بنابر آزمایش های میدانی بین 5 تا کیلوگرم بار بدهد. همچنین دقت در برداشت این محصول و عدم وارد نمودن خسارت به ساقه های درخت، از دیگر مواردی است که حتما باید رعایت شود.

رقم چندلر از ارقام بسیار زودبازده محسوب می شود و دارای عمر اقتصادی بالی 100 سال می باشد.

رقم چندلر دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات دارد و با رعایت نکات بهداشتی و سم پاشی به میزان مناسب یک عملکرد خوب  در باردهی را شاهد خواهیم بود.

 

مشخصات میوه گردو چندلر:

با توجه به شکل ظاهری و کیفیت بالای طعم و مزه و میزان اسید چرب موجود در میوه درخت چندلر، از مرغوب ترین و پرطرفدارترین میوه های گردو به حساب می آید. رنگ مغز میوه رقم چندلر بسیار سفید می باشد. و از درصد چربی بسیار بالایی در بین ارقام دیگر برخوردار است. وزن میوه رسیده آن 15 گرم و همچنین وزن مغز حدودا 10 گرم می رسد. شکل میوه رقم چندلر به صورت بیضی است و ضخامت پوست چوبی آن بسیار کم و نازک است و در زمره پوست نازک ترین ارقام درخت گردو جای دارد..

 

فروش نهال گردو چندلر:

مجموعه نهالستان سعید قاسمی، ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه فروش نهال گردو چندلر است. با قاطعیت تمام و برمبنای سابقه طولانی در تولید، تکثیر و پرورش انواع نهال گردو مدعی فروش بهترین نهال گردوی چندلر در ایران هستیم، چرا که تمامی باغداران و مشتریان گرامی ما با برداشت های بسیار بالاو عملکرد زیاد درختان گردوی خود مواجه هستند و این موضوع به نوبه خود صحه ای بر این ادعای ما می باشد.

همچنین بهره گیری از متخصصین توانمند جهت پرورش علمی و دقیق این رقم گردو منجر به این شده است بهترین و با کیفیت ترین نهال گردوی چندلر را در مرکز نهالستان سعید قاسمی پرورش و با مناسبترین قیمت نهال گردو را در بازار ایران عرضه داریم.

 

خرید نهال گردو چندلر:

طرفداران نهال گردو و همچنین باغداران گرامی جهت خرید نهال گردو چندلر می توانند، نهال های خود را با رعیایت بهترین شرایط بهداشتی و برخورداری از تمامی خصوصیات مهم و ویژه یک نهال گردو با قیمتی بسیار مناسب خریداری نمایند تا بالاترین عملکرد باردهی و میوه دهی نهال ها را که در این مجموعه دارای ضمانت هستند شاهد باشند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۰:۱۴ توسط:sajad موضوع: نظرات (0)